Новини

Звітність!

1.3.2019, 15:37

Звітність знаходиться за посиланням:

http://ketc.if.ua/uploads/zvit.rar

Голова Держпраці Роман Чернега у прямому ефірі на телеканалі Прямий розповів про особливості трудового законодавства

27.2.2019, 15:01

Голова Держпраці Роман Чернега у прямому ефірі  програми “Новий день” на телеканалі Прямий розповів глядачам про особливості трудового законодавства в Україні, зокрема про законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці», який було винесено на початку лютого 2019 року Міністерством соцполітики для публічного обговорення.

Роман Чернега взяв участь у міжнародному семінарі з протидії торгівлі людьми

21.2.2019, 15:11

Роман Чернега  взяв участь у семінарі „Торгівля людьми з метою трудової експлуатації: комплексний підхід до вирішення проблеми”, який  організовано та проведено Мінсоцполітики у співпраці з ОБСЄ за підтримки офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні  та Інтерполу. Під час заходу представниками національних інституцій України та інших 8 країн-учасниць Організації з безпеки і співробітництва в Україні (далі – ОБСЄ) було обговорено проблему торгівлі людьми.

Обмін досвідом боротьби з торгівлею людьми з орієнтацією на трудову експлуатацію дев’яти держав-учасниць ОБСЄ стало основним напрямом міжнародного дводенного семінару, який проходить у м. Києві. Досвідчені інспектори праці, працівники поліції, прокурори, з України, Німеччини, Франції, Італії, Литви, Польщі, Швеції, Чехії та Туреччини обмінялися інформацією та передовою практикою, працюючи над конкретними справами, що стосуються торгівлі людьми.

Загальна мета семінару – поліпшення міжнародного співробітництва та сприяння спільним розслідуванням випадків торгівлі людьми, покладаючись на всіх компетентних національних суб’єктів.

Затверджено новий Технічний регламент канатних доріг

7.2.2019, 14:27

6 лютого 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про затвердження Технічного регламенту канатних доріг”, якою передбачено встановлення:

  • суттєвих вимог щодо безпечності, яким мають відповідати канатні дороги;
  • обов’язків до виробників компонентів безпеки;
  • процедури оцінювання відповідності вимогам Технічного регламенту;
  • маркування відповідності та здійснення державного ринкового нагляду щодо надання на ринку та вільного обігу компонентів безпеки та підсистем для канатних доріг.

Затвердженням Технічного регламенту канатних доріг забезпечено адаптацію національного законодавства до європейського, що дає змогу усунути технічні бар’єри в торгівлі та спрощує доступ вітчизняних компонентів безпеки та підсистем для канатних доріг на світовий та європейський ринки.

Постанову прийнято із дорученням її доопрацювання у відповідності до регламентних вимог та з урахуванням результатів обговорення.

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/zatverdzheno-novij-tehnichnij-reglament-kanatnih-dorig

 

 

Голова Держпраці у прямому ефірі на каналі UA: Перший розповів про загальну заборгованість із виплати заробітної плати

6.2.2019, 16:56

Голова Держпраці Роман Чернега у прямому ефірі на каналі UA: Перший розповів про загальну заборгованість із виплати заробітної плати в Україні. Акцентував увагу на відповідальності роботодавців-боржників та дав рекомендації, куди звертатися працівникам, яким не виплачують заробітну плату.

Голова Держпраці Роман Чернега на телеканалі OBOZ TV розповів глядачам про детінізацію зайнятості населення

4.2.2019, 15:20

Голова Держпраці Роман Чернега на телеканалі OBOZ TV розповів глядачам про детінізацію зайнятості населення. Зокрема, акцентував увагу на перевагах офіційного працевлаштування як для працівників, так і для роботодавців.

Підписано Меморандум про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції України.

28.1.2019, 08:08

21 січня у  приміщенні Українського національного інформаційного агентства Укрінформ відбулося публічне підписання Меморандуму про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції України.

Меморандум підписали Голова Державної служби України з питань праці Чернега Р.Т. та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Глущенко С.В.

У рамках Меморандуму співпраця сторін передбачає взаємодію Держпраці та Міністерства юстиції у напрямі організації проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема, особами, які мають майнові зобов’язання за рішеннями суду, у тому числі заборгованість зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби.

Міністр юстиції Павло Петренко наголосив на важливості Меморандуму та назвав таку співпрацю у першу чергу людською, адже вона стосується інтересів дітей. Павло Дмитрович підкреслив, що спільна діяльність допоможе вивести у правове поле усіх роботодавців, які мають нелегальних працівників-боржників зі сплати аліментів.

 У своїй промові Голова Держпраці Роман Чернега зазначив, що завдяки спільній діяльності з Міністерством юстиції, Держпраці не лише продовжить роботу у напрямі детінізації ринку праці та доходів населення, але й виконуватиме основні завдання державних органів, спрямовані на забезпечення соціальної справедливості та подолання такого ганебного явища як «соціальне шахрайство».

Заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко, подякувала  Роману Чернезі за те, що він відгукнувся налагодити тісну співпрацю та зазначила, що незабаром  вони матимуть змогу публічно звітувати про спільні досягнення у цьому напрямі.

Триває конкурс дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей 2019"

21.1.2019, 10:27
 

Управління Держпраці в Івано-Франківській області приймає роботи на перший етап конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей 2019». На регіональному рівні конкурс триватиме до 7 березня.

 

Стартував Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Конкурс організовує і проводить ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці, територіальних органів Держпраці та інших підприємств, що належать до сфери управління Держпраці.

Конкурс складається з двох етапів:

І етап Конкурсу: листопад 2018 року – лютий 2019 року : відбіркові регіональні тури;

ІІ етап Конкурсу: березень – квітень 2019 року: фінал та оголошення переможців.

Учасниками Конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп:

перша група – автори робіт віком від 6 до 10 років;

друга група – автори робіт віком від 11 до 14 років;

третя група – автори робіт віком від 15 до 18 років.

Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок.

28 грудня 2018 року, в Івано-Франківську відбулося засідання колегії Державної служби України з питань праці

10.1.2019, 09:27

Участь у колегії взяли перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Марія Савка, начальник Головного Управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області Ірина Столярик, начальник Головного Управління Пенсійного фонду в області Надія Павлюк, заступник голови Івано-Франківського обласного об’єднання організацій роботодавців Василь Скригунець, голова Ради профспілок Івано-Франківської області Ігор Басюк, директор ДП "Карпатський ЕТЦ" Олег Александрович, керівники територіальних управлінь та державних підприємств, що входять до сфери управління Держпраці.

Під час засідання було узагальнено судову практику, сформовану Верховним судом України щодо справ, учасниками яких є Держпраці та їх територіальні органи, обговорено виконання вимог порядку проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних із використанням газу в побуті, ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, обумовлено стан державного нагляду на підприємствах гірничо-рудної промисловості.

На  засіданні колегії  також було заслухано  представників підприємств-боржників із виплати заробітної плати в Івано-Франківській області, які доповіли про стан погашення заборгованості.

Керівники підприємств на яких сталися нещасні випадки із смертельними наслідками, що також були присутні на колегії, прозвітували про виконання заходів щодо усунення причин виникнення нещасних випадків.

Крім того обговорено питання детінізації ринку праці та розглянуто найкращі практики роботи ОТГ та ОМС області.

«Управліннями Держпраці досягнуто певних результатів зі збільшення кількості застрахованих осіб, котрі офіційно працевлаштувалися та почали сплачувати єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду України. За 10 місяців 2018 року кількість застрахованих осіб зросла на 428 162 особи. Ми  активно продовжуватимемо роботу з легалізації заробітної плати і зайнятості населення й наступного року», – зауважив Роман Чернега.

 

 
1  2  3  ...  30