Новини

Івано-Франківщина: нагороджено переможців обласного конкурсу «Краще підприємство з охорони праці»

10.5.2018, 13:22

Управління Держпраці в Івано-Франківській області спільно із Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області провели урочисте нагородження переможців обласного конкурсу «Краще підприємство з охорони праці».

Конкурс проводиться в області вперше, маючи на меті привернути увагу роботодавців і працівників до питання створення належних умов праці та сприяння впровадженню на підприємствах сучасних методів управління охороною праці.

У конкурсі на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці» взяли участь 135 суб’єктів господарювання різних форм власності Івано-Франківської області. На підставі аналізу заяв комісія з організації та проведення огляду-конкурсу визначила в кожній номінації кращих роботодавців з охорони праці.

У номінації «Промисловість (машинобудування, енергетика)» І місце здобуло державне підприємство «Виробниче об’єднання «Карпати».

У номінації «Хімічна, газова та нафтогазовидобувна промисловості» у категорії «Нафтогазовидобувна галузь» І місце отримало НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта», в категорії «Хімічна галузь» – приватне підприємство «Завод «Пінопласт».

У номінації «Будівництво та промисловість будівельних матеріалів» в категорії «Будівництво» І місце – ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Вертикаль», в категорії «Будівельні матеріали» – ТОВ «3 Бетони».

 У номінації «Транспорт» І місце отримало ТДВ «Коломийське АТП».

В номінації «Агропромисловий комплекс (рибна, харчова та зернопереробна промисловості)» в категорії «Сільське господарство» – ТОВ «Штерн – Агро», в категорії «Харчова галузь» – приватне підприємство «Коломийський хлібокомбінат».

В номінації «Лісова та деревообробна промисловість» – ДП «Вигодське лісове господарство».

На базі Полтавського НТУ спільно з провідною енергетичною компанією ДТЕК та Управлінням Держпраці у Полтавській області пройшла науково-технічна конференція «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці»

5.5.2018, 15:39

Начальник Полтавського відділення ДП «Карпатський ЕТЦ» Закревський Олександр Васильович взяв участь у міжнародній науково-технічній конференції, яка пройшла у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка.

На конференції обговорили інноваційні рішення як пріоритетний напрямок розвитку охорони праці, промислової, пожежної та екологічної безпеки для захищеного здорового покоління.

Привітання з Всесвітнім днем охорони праці

27.4.2018, 15:05

      Шановні колеги!

Приміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята Дня охорони праці!

     28 квітня Україна разом з іншими країнами відзначає Всесвітній день охорони праці. Гасло цього року: «Стрес на робочому місці: колективний виклик». Побажання всім, хто працює у сфері охорони праці, з новими силами і натхненням продовжувати фаховими діями забезпечувати здорові і безпечні умови праці для наших співгромадян.

    Діяльність Державної служби України з питань праці спрямована на збереження найціннішого потенціалу держави – її людей, тому бажаю Вам міцного здоров’я, життєвої енергії, і щоб Ваша безпечна праця примножила трудові здобутки нашої країни!

 

Голова Державної служби України з питань праці                                                     Роман Чернега

 

Привітання з Всесвітнім днем охорони праці

27.4.2018, 14:36

Шановні колеги!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята

Дня охорони праці!

В офісі та на виробництві, в будь-якій сфері ми прагнемо до того, щоб працювати було безпечно.

Щиро бажаємо усім працівникам галузі та фахівцям, які безпосередньо слідкують за безпекою праці, доброго здоров’я, незгасної життєвої енергії, ясного неба, сімейного тепла та затишку.

Нехай кожен робочий день приносить тільки радість від виконаних завдань і матеріальний достаток, а здоров'ю на робочому місці ніщо не загрожує. 

 

                                                                  Директор  ДП "Карпатський ЕТЦ"            Александрович О.Л.

Засідання колегії Управління Держпраці: підсумки роботи за І квартал 2018 року та нагородження переможців конкурсу «Охорона праці очима дітей»

27.4.2018, 09:07

З нагоди відзначення Всесвітнього Дня охорони праці у 2018 році, яке за рекомендацією Міжнародної організації праці цього річ проходить під девізом «Захищене і здорове покоління», 26 квітня відбулося засідання колегії Управління Держпраці в Івано-Франківській області.

В роботі колегії взяли участь начальник Управління Ігор Росипайло, начальник Управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький, заступник директора ДП «Карпатський ЕТЦ» Дмитро Зінчук, голова Ради профспілок області Ігор Басюк, заступник голови обласного об’єднання організацій роботодавців Василь Скригунець, інші члени колегії, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівники навчально-курсових комбінатів, запрошені та переможці регіонального туру конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

Підбиваючи підсумки роботи за І квартал 2018 року начальник Управління Ігор Росипайло повідомив: «Інспекторами праці Управління проведено 155 інспекційних відвідувань щодо дотримання законодавства про працю. Виявлено 464 працівника, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. За результатами проведеної інформаційно-роз’яснювальної роботи трудові договори укладено з 1583 працівниками».

Щодо стану охорони праці на підприємствах області за звітний період 2018 року спеціалістами Управління Держпраці проведено перевірок додержання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки у 90 суб’єктів господарювання та 149 перевірок виробничих об’єктів. Видано 162 дозволи та 17 дозволів продовжено. Рівень травматизму, порівняно із аналогічним періодом минулого року зменшився на 5 нещасних випадків.

Володимир Чернецький привітав колектив Управління Держпраці із професійним святом та наголосив на важливості спільної співпраці.

Основним моментом у роботі колегії стало нагородження переможців регіонального туру конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Ігор Росипайло нагородив дітей кубками і грошовими винагородами та побажав в подальшому брати участь у конкурсі.

Також, з нагоди 25-ї річниці створення органу державного нагляду за охороною праці були запрошенні ветерани праці. Пенсіонерів відзначили подяками за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та відповідальне ставлення до обраної справи.

Роман Чернега: «Культура охорони праці – це створення чітко сформульованої системи прав і обов’язків»

27.4.2018, 09:05

26 квітня 2018 року у приміщенні Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбулася прес-конференція Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги з нагоди Дня охорони праці в Україні, що відзначається 28 квітня під девізом «Захищене і здорове покоління».

У заході також взяли участь генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики Юрій Кузовой, голова СПО репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні Григорій Осовий, голова Профспілки працівників державних установ України Юрій Піжук, виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, голова Української федерації роботодавців охорони здоров’я Володимир Симоненко, представники Міжнародної організації праці – Національний координатор проекту «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» Софія Литвин і менеджер проекту Антоніу Сантуш, Національний координатор проекту «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України» Ірина Пекшева, генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» Володимир Курпіта та завідувач сектору з охорони праці та безпеки життєдіяльності Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Наталія Дуброва.

На початку заходу учасники вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання.

Голова Держпраці, наголошуючи у своєму виступі на важливості реформування системи управління охороною праці, зазначив: «Культура охорони праці – це створення чітко сформульованої системи прав і обов’язків, системи відповідальності, де принцип профілактики має найвищий пріоритет». Він також навів останні статистичні дані МОП: внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань щорічно у світі гине більше 2,5 млн працівників, від несмертельних нещасних випадків, що мають серйозні наслідки для працездатності у перспективі, потерпає понад 350 млн працівників.

Стосовно ситуації в Україні Роман Чернега поінформував, що кількість нещасних випадків за 2017 рік зменшилася, але несуттєво – на 3 % порівняно з 2016 роком (4428 випадків), із смертельним наслідком – на 10 % (у 2016 році  зафіксовано 400 випадків). Основними причинами нещасних випадків є організаційні: не приділяється належна увага навчанням з охорони праці, не проводиться відповідний інструктаж працівників, не облаштовуються належно небезпечні зони виробництва тощо. Керівник Держпраці також відзначив, що 36 % у статистиці нещасних випадків припадає на дорожньо-транспортні пригоди.

До уваги засобів масової інформації!

26.4.2018, 09:39

Проведення Державною службою України з питань праці заходів до Дня

охорони праці

26 квітня 2018 року з 14.00 до 15.00 у приміщенні Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбудеться прес-конференція Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги з нагоди Дня охорони праці в Україні, що відзначається 28 квітня під девізом «Захищене і здорове покоління». У заході візьмуть участь керівники Мінсоцполітики, Мінмолодьспорту, МОН, МОЗ, Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, Міжнародної організації праці, об’єднань профспілок і роботодавців.

Місце проведення заходу: вул. Б. Хмельницького, 8/16, Київ.

27 квітня 2018 року відбудуться урочисті заходи до Дня охорони праці.

Регламент заходу:

10:00–11.00 – вшанування пам’яті загиблих на виробництві та покладання квітів у парку «Відрадний» Солом’янського району м. Києва;

11.30–13.00 – урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» (Центр дитячої та юнацької творчості Солом’янського району м. Києва, вул. Героїв Севастополя, 35).

Місце проведення заходу: Центр дитячої та юнацької творчості Солом’янського району м. Києва, вул. Героїв Севастополя, 35.

Відповідальний структурний підрозділ: сектор взаємодії зі ЗМІ (завідувач сектору – Дронговська Олена Віталіївна, тел.: 289 61 36, 095 275 04 75).

 

 

 

 

 

УВАГА, КОНКУРС!

23.4.2018, 10:05

З метою привернення уваги роботодавців і працівників до питання створення належних умов праці, сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління охороною праці, за ініціативи Державної служби України з питань праці з 2017 року проводиться Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці”.

За рішенням конкурсної комісії з 18 квітня 2018 року оголошується Всеукраїнський огляд-конкурс  на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці” за результатами роботи у 2017 році.

Термін подання документів на участь у конкурсі – 20 робочих днів з дати оприлюднення оголошення про початок конкурсу на офіційному сайті Держпраці.

Документи на участь у конкурсі приймаються за адресою: 01601, м. Київ,  вул. Десятинна, 14, e-mail: dsp@dsp.gov.ua, телефон для довідок (044) 284 39 07.

Проведено відкритий урок «28 квітня – Всесвітній день охорони праці».

23.4.2018, 10:00

В рамках  проведення навчань працівників підприємств нафто-газовидобувної промисловості  фахівцями ДП «Карпатський ЕТЦ» проведено відкритий урок «28 квітня – Всесвітній день охорони праці».

Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління». Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки і гігієни праці.

 

1  2  3  ...  28