Статті

До відома працівників та роботодавців

1 Вересня 2016 p., 14:38

Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, кратність їх проведення визначено Наказом МОЗ України від 21.05.2007 року № 246.

Роботодавець повинен вчасно заключити/поновити договір з лікувально-профілактичним закладом на проведення періодичних медичних оглядів, при цьому відповідно до п.2.5. наказу МОЗ України від21.05.2007 №246 роботодавець за власні кошти забезпечує організацію проведення медичного огляду, витрати на поглиблене медичне обстеження працівника з підозрою на професійне захворювання та виробничо зумовлені захворювання та їх медичну реабілітацію, диспансеризацію працівників груп ризику розвитку професійних захворювань. Крім того, роботодавець зберігає за працівником на період проходження медогляду місце роботи і середній заробіток та за результатами медичного огляду інформує працівника про можливість/неможливість продовжувати роботу.

Працівники транспортних засобів проходять попередні (періодичні) медичні огляди як працівники, зайняті на важких роботах, роботах з шкідливими і небезпечними умовами праці, з урахуванням специфіки діяльності, шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища, окрім тих, які підлягають медичним оглядам відповідно до наказу МОЗ і МВС України від 05.06.2000 №124/345.

Позачергові медичні огляди роботодавець організовує за власний кошт та у випадках звернення працівника, якщо він вважає, що погіршення стану його здоров'я з умовами праці або за своєю ініціативою, якщо стан здоров'я працівника не дає змогу йому виконувати трудові обов’язки.

Що стосується працівників, то згідно ст..10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» громадяни України зобов’язані піклуватись про своє здоров'я та здоров'я дітей, не шкодити здоров'ю інших громадян та у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення;

У випадку ухилення працівника від проходження медичного огляду роботодавець зобов’язаний відсторонити працівника від роботи без збереження заробітної плати (ст.. 46 КЗпП), а також має право притягнути його до дисциплінарної відповідальності.

 

Головний державний інспектор

відділу з питань гігієни праці                                             

Г.К. Гринів